به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شرکت پارس خودرو از کراس اور جدید خود با حضور مقامات کشوری و مدیران صنعتی در روز شنبه 10 تیر ماه ،رونمایی کرد.

سید محمد حسین ادیانی، مدیر عامل پارس خودرو  به مشخصات این خودرو اشاره کرد و گفت: پارس خودرو، کراس اور DL5 را با موتور 1.5 لیتری توربو شارژر به همراه گیربکس CVT  با 144 اسب بخار قدرت و 215 نیوتن متر گشتاور به بازار عرضه خواهد کرد.

این خودرو از امکانات ایمنی و رفاهی مناسبی نظیر : کروز کنترل، فرمان برقی، تهویه مطبوع نیمه اتومات، آینه وسط الکتروکرومیک، اتولایت، اتوهلد، سیستم ورود و استارت بدون کلید، دوربین عقب، دو عدد ایربگ، سیستم کنترل خودرو در سربالایی و سرپایینی، ترمز پارک برقی، نمایشگر میزان باد تایرها، آینه های تاشو برقی، دی لایت، هشدار ترمز اضطراری، سنسور پارک، ایزوفیکس، مالتی مدیا، سامانه کنترل پایداری الکتریکی و ... بهره می برد.

پارس خودرو DL5 ، همان مدل زوتی T300 شرکت خودروسازی زوتی چین است که از این پس در پارس خودرو مونتاژ می گردد.

شایان ذکر است که زوتی T300 برای اولین بار در نمایشگاه خودرو پکن سال 2016 ، با عنوان کراس اوور شهری رونمایی شد. اما سرمایه گذاری این شرکت خودروسازی در پروژه خودروهای برقی سبب آن شد که نتواند به تولید این خودرو ادامه دهد ولی این خودروساز چینی مجددا تولید این خودرو را نهایتا از سال 2022 از سر گرفت.